top of page

Martin s Honzou Tě zvou na programátorskou stáž


Frontend nebo Backend Developer, intern, inhouse, centrum Českých Budějovic


Programování pro nás byl ze začátku jen koníček. Teď, po desítkách dokončených projektů, se nebojíme žádné výzvy. Za svou cestu jsme často narazili na slepé uličky, trnité stezky a zkratky plné pastí. Teď Ti nabízíme, že Tě svezem s námi, rovnou do aktuálního světa programování.

To jsme my. Martin a Honza, Tví budoucí mentoři

3-bw(1).jpg

Martin "Wod" Janeček

Lead Backend Developer

3-bw.jpg

Honza Kovářík

Lead Frontend Developer

Programování je dřina. Ale boží!

Chtěl/a by ses živit programováním, ale nevíš kde začít? Nedivíme se. React, Redux, Angular, Vue, Svelte, Astro, Next, Nuxt, Nest, … Stíhat držet krok s moderním ekosystémem  je výzva i pro zkušené programátory. Pomůžeme Ti vybrat si ten správný směr, abys mohl/a co nejdříve pracovat na reálných projektech.


Zjistíme s Tebou, jestli se chceš profilovat spíše na front-end — připravovat uživatelské rozhraní, se kterým budou uživatelé denně pracovat. Nebo Tě láká spíše back-end — zvěčňování business logiky ve formě databází a API rozhraní.

Ať už se Ti zalíbí cokoliv, postaráme se, abys měl/a dostatek podkladů pro studium a nabídneme Ti pomocnou ruku, když budeš potřebovat poradit, nebo třeba jen potvrdit, že jdeš správným směrem.

Co budeš po stáži umět?

Budeš mít přehled o světě front-endu a back-endu, takže když zaslechneš o novém nástroji, budeš vědět kam si jej zasadit, a s jakým problémem by Ti mohl pomoci.

Budeš umět vytvořit vlastní aplikaci, a to od nápadu, přes vývoj na svém počítači, až do finálního nasazení na veřejnou doménu.

Naučíš se, jak pracovat v týmu a jak obsluhovat nástroje, které běžné týmy při práci používají.

Zároveň ale budeš umět pracovat samostatně, takže nebudeš ztracen/a, když zrovna nebudou v okolí jiní programátoři. Zvládneš si zorganizovat práci tak, abys projekt stále posouval/a dopředu a nezaseknul/a jsi se na mělčině.


Jestli Tě zajímají konkrétní technologie, se kterými pracujeme, tak se nám určitě ozvi — každou chvíli zkoušíme něco nového, a tak sem nemůžeme vypsat vše. Náš stack ale dlouhodobě rezonuje v těchto oblastech:

  • Vývoj: Git, GitHub, Docker, IDE od JetBrains

  • Front-end: React a React-Native, Next.js, TypeScript, GraphQL

  • Back-end: TypeScript, Nest.js, Python, Django, PHP, Nette, WordPress

  • Infrastruktura & deployment: Terraform, AWS, Docker, GitHub Actions, Amplify, Vercel.

Stáže v ARGO22

Stáž nenabízíme poprvé. Jak nám jde školení stážistů se můžeš zeptat Jirky, který ji absolvoval při vysoké škole. Hned po škole k nám nastoupil na pozici Mobile app Developera.

14-bw.jpg

Jiří Hauser

Lead Mobile App Developer @ Moyobo

Stáž v Argu pro mě byla životní zkušeností, která mě jako člověka neuvěřitelně posunula dál a utvrdila mě, že se chci programování věnovat i po vejšce. Oproti škole jsem si prakticky vyzkoušel různé technologie a přístupy a získal jsem všeobecný nadhled, který jsem poté využil při studiu. Poznal jsem, jak jsou ostatní Argonauti neskutečně dobří ve svých oborech a to mě nutilo na sobě pracovat mnohem víc než kdy předtím.

Dnes jsem za to nesmírně vděčný. Kromě znalostí jsem si ze stáže odnesl také sebevědomí, zážitky a hlavně bandu nových přátel (s láskou ke smažáku jsem už přišel). 

10-bw.jpg

Miroslav Šonka

Front-end Developer

Své o stáži v Argu může říct i Míra, který na stáž začal chodit při práci. Teď už u nás úspěšně přesedlal na kariéru software developera.

Než jsem přišel do Arga, tak jsem toho o programování příliš mnoho nevěděl. Po mém nástupu na stáž využili mého odhodlání učit se novým věcem a pomohli mi započít můj kariérní restart v oblasti vývoje software. Po 4 měsících docházení na stáž do Arga jsem byl zapojen do vývoje na velkém projektu pro klienta, na pozici Front-end React Developer. V týmu 5ti vývojářů tak získávám zkušenosti z reálného provozu.

Co Ti nabízíme

Dostaneš své místo u nás v kanceláři v Českých Budějovicích. Kdykoliv se na místě ukážeš, budeš mít k ruce zkušené programátory, kteří Ti zodpoví každý tvůj dotaz.

K tomu dostaneš MacBook se vším, co potřebuješ k tomu, aby ses vypracoval/a ze stážisty/ky na profíka.

Nemusíš se bát, že si nemůžeš dovolit věnovat čas studiu místo práce/brigády. Jde o placenou stáž a domluvíme se, jak by to pro Tebe mohlo fungovat.

Hned jak uvidíme, že jsi připravený/á přidáš se k nám na opravdový projekt. Získáš tak neocenitelnou praxi, což v CV vypadá líp, než “pokročilá znalost MS Office”.

A samozřejmě, když si budeme rozumět, tak Ti na konci stáže nabídneme plnotučnou pracovní pozici.

Co chceme od Tebe

  • Budeš se s námi pravidelně potkávat v kanceláři. Domluvíme se podle toho, jak Ti to dovolí škola/práce.

  • Musíš mít otevřenou mysl a dost síly. Bude to fuška, musíš si ji odmakat a neodkládat ji na později.

  • Umíš anglicky, alespoň v textové formě. Spousta studijních materiálů, které Ti dáme, jsou v angličtině.

Tak co, jdeš do toho s námi?

Zaujala tě naše nabídka? Ať už se chceš zúčastnit naší stáže, nebo by ses rád/a zeptal/a na cokoliv, co jsme zde nezmínili, ozvi se nám pomocí formuláře níže. Do pár pracovních dnů se Ti ozveme nazpět a domluvíme se, co dále.

Uchazeče si obvykle pozveme k nám do kanceláře v Českých Budějovicích, kde se spolu seznámíme, a společně zjistíme, jestli Ti máme co nabídnout.

Určitě neváhej, třeba to budou dvě hoďky, které Ti změní život 😊

Ozvi se nám

bottom of page