top of page

Project Manager v ARGO22

Project Manager, full-time, centrum Českých Budějovic


#projectmanagement #agile #jira #confluence

Hledáme do Arga někoho, kdo by dal řád našim projektům a občas mile promluvil s klienty, pokud možno i v angličtině. Baví Tě pracovat s lidmi? Nechceš projekty vést nahodile, ale podle zavedené metodiky? Jdeš do detailu a dotahuješ věci do konce? Hledáš práci s profesionály na projektech, které jsou málokdy stejné? Zkus číst dál a třeba Tě naše nabídka zaujme.


Aby ses dozvěděl víc o tom, jak to u nás funguje a co Ti můžeme nabídnout, nejlepší bude se potkat. Můžeme zajít na pivo, na čaj nebo si dát kávu u nás v kanceláři. Pokud nejsi z Českých Budějovic nebo to aktuální situace nedovolí, pojďme si zavolat.

Kdo jsme

Nejdřív pár slov o mně. Jsem Míra, projektový manažer a jedna z tváří firmy. Do Arga jsem přišel před více než pěti lety, řízení projektů se ale věnuji už od roku 2011. Víc informací se dozvíš třeba na mém LinkedIn profilu.


Většina lidí v týmu jsou vývojáři, máme ale také designéry, business analytiky, office manažerku a dva kapitány. Navíc s námi ještě spolupracuje jeden anglický gentleman, který nám shání zakázky na západě. Celkem je nás skoro 30.

Jak v Argu řídíme projekty

Metodika řízení projektů se u nás odvíjí od toho, v jaké fázi projekt je. Bývalý kolega projekťák byl blázen do agile, tak jsme si tenhle přístup oťukali na několika případech. Na úvod spolupráce ale většinou aplikujeme waterfall. Potvrdilo se nám totiž, že je to v téhle fázi to, na co je klient mentálně nastaven. Pro něj je totiž klíčové vědět co, kdy a za kolik dostane. 


Neznamená to ale, že hned začínáme stavět veledílo, které po několika letech vývoje kvůli neaktuálnosti zahodíme. Úkolem business analytika je mimo jiné udržet nápady v rozumných mezích a navrhnout nutné minimum, které pak můžeme iterativně rozvíjet. Po vytvoření takového minima a vzájemném oťukání pak často využíváme agilnější formy řízení. Díky tomu se nám daří navazovat dlouhodobá spolupráce. To je z mého pohledu velká deviza Arga.

Tvůj tým

V Argu máme vedle mě další tři projektové manažery, já jsem jejich šéfem. Kromě projektového řízení nastavuju procesy a metodiku řízení projektu pro celý tým. 


K novému projektu se dostávám záhy po úvodních jednáních klienta s kapitánem. Přebírám agendu a nesu zodpovědnost za projekt až do jeho akceptace, případně pak dál při dalším rozvoji. Pokrývám všechny činnosti - od úvodní business analýzy, přes design po vývoj.

Míra Stašek — Senior Project Manager

To jsem já, Míra, Tvůj budoucí kolega.

13.jpg

Jsem rád, že se můžu spolehnout na lidi, se kterýma pracuju. Vím, že mě nezklamou, a odvedou profesionální práci. Já pak můžu s čistým svědomím působit  jako tvář týmu “navenek”. Velikosti týmů se liší podle náročnosti projektů. Na mých projektech většinou pracuje tři až osm lidí.


S týmem pracuju hodně blízko. Vždy chci mít přehled o tom, co se děje a veškeré informace k tomu, abych mohl dělat správná rozhodnutí, nebo předvídat potenciální problémy. Pravidelně se s klukama potkávám (teď spíš na dálku, funguje to bezvadně), abychom si na standupech řekli, jestli jde všechno podle plánu. Jednou za týden, dva, máme meeting, kde detailně plánujeme práci na další období. Frekvence schůzek záleží na typu a fázi projektu. Nikdy neděláme schůzky jen abychom se sešli. Nikdo z nás nechce mrhat svým časem a proto se snažíme být maximálně efektivní. 


Abych věděl, jak jsme na tom s termínem doručení, nespoléhám se na intuici. Používám náš interní nástroj, který mi na základě historických dat vypočte, jestli stíháme dodat nebo ne. Mám tak v každou chvíli v ruce relevantní informace. Výjimečně se může stát, že nezvládneme výstup doručit včas. Vždycky se k tomu ale dokážeme postavit čelem a už na základě prvních indicií o tom s klientem mluvit. Transparantnost je pro nás zásadní a moji zákazníci vždy tenhle přístup kvitovali.

Na čem děláme

Určitě tě bude zajímat, na jakých projektech u nás budeš pracovat. Neděláme jednoduché webové prezentace ani generické e-shopy. Drtivá většina našich zakázek jsou řešení na míru v nejrůznějších oblastech (např. fintech, energetika, stavebnictví, sport, pojištění, turismus), ale hlavně si snažíme vybírat produkty, které nám dávají smysl. Mezi mé nejoblíbenější patří aplikace na dokumentaci staveb a vytváření 3D modelů MawisPhoto a nástroj na sbírání zpětné vazby Surfey.


Zakázky hledáme spíš za hranicemi Český Budějovic i České republiky (máme klienty v Anglii, USA nebo na Filipínách), přesto ale věříme tomu, že Budějce jsou nejlepší místo na světě.

Co budeš na pozici dělat

Pravděpodobně dostaneš na rozkoukání menší zaběhnuté projekty jako je mobilní aplikace pro EG.D, mobilní aplikace pro sportovce Moyobo nebo kvízový portál TriviaNerds pro našeho amerického zákazníka. Vyzkoušíš si tak naše postupy, seznámíš se s kolegy a pokud všechno půjde dobře, dostaneš na starost i větší případy.


Jak bude vypadat Tvůj pracovní den, bude záležet do velké míry na Tobě. Pro představu ale nastíním, jak to mám já:

  • Ráno přicházím do práce. Píchačky nevedeme, ale já radši dřív, abych měl čas a klid rozmyslet si, co mě čeká.

  • Procházím notifikace (mail, Slack, Jira), kalendář a todo list. Tam, kde to zvládnu rychle, hned reaguju. Ostatní naplánuju.

  • Kontroluju stav projektů. Dělali všichni na tom, co měli v plánu? Jak jsme na tom s odhady - nemám komunikovat navýšení? Všechna data mám hned po ruce v interním ERP systému.

  • Ráno bývám produktivní, zaměřím se tak na důležité úkoly, které vyžadují soustředění a nějaký čas. Třeba připravit fakturační reporty pro klienta. Nebo sepsat inzerát na projekťáka. :-)

  • Pak mě čeká první schůzka - máme rychlý standup k dlouhodobému projektu. Na schůzku se připravím, abych neplýtval časem ostatních. Stručně probereme, co je nového a co je třeba řešit, a jdeme si po svých. Pro mě je to zdroj informací na odpolední status call s klientem.

  • Mezitím se vyrojily nové věci. Kolega potřebuje pomoct se založením projektu v Harvestu. Volá klient, že jim nefunguje přihlášení do aplikace. Řeším to hned.

  • Zajdu si na (pro) oběd do Impaly a trochu se provětrám.

  • Po obědě mám schůzku s klientem, kde představuju, jak jsme si vedli v minulém týdnu, a jaký je stav všech otevřených požadavků. Informace mám z ranního standupu, stačí si je utřídit. Společně dáváme dohromady priority, já pak prezentuju náš plán na další týden. Z callu si odnesu úkoly, které hned deleguju na tým, případně zpracuju / naplánuju.

  • Následuje další várka rychlých dotazů a podnětů. Klient chce znát pracnost svého change requestu na zobrazení 3D modelu. Vyzvídám podrobnosti a předávám hlavnímu vývojáři k odhadu.

  • Poslední schůzka dne. S kapitánem řešíme business procesy ve firmě. Chceme dotáhnout nalodění nového Argonauta na palubu a zdokumentovat proces měsíčního reportingu a fakturací. Rozdáme si úkoly, naplánujeme další sezení.

  • Pracovní den končím rychlým ohlédnutím a předběžným plánem na další den.

Osobní růst

Starosti o vlastní rozvoj u nás mít nemusíš. Argo se Tě bude snažit podpořit, zároveň vždy vítáme i návrhy pro zlepšení interních procesů. Možnosti vzdělávání jsou prakticky neomezené, od placených kurzů a konferencí po aktivní výuku angličtiny. Jako projekťák budeš úzce spolupracovat s oběma kapitány a budeš tak mít možnost ovlivnit to, jak firma funguje a jak se prezentuje.

Co čekáme od tebe?

  • Nějakou dobu už se pohybuješ ve světě vývoje, nebo se o něj alespoň zajímáš

  • Neopouští Tě nadšení pro práci a touha dotahovat věci do konce

  • Máš smysl pro detail a nespokojíš se s polovičatým řešením

  • Dokážeš si pohlídat priority, termíny, výstupy a ve věcech máš pořádek 

  • Nastalé situace řešíš aktivně, nezametáš je pod koberec

  • Umíš se postavit za svůj tým a hájit jeho zájmy

  • Máš zdravě kritický pohled na to, co děláš a umění nad prací přemýšlet

Co nabízíme my

  • Práci v kolektivu skvělých lidí a hlavně kamarádů

  • Kancelář na náměstí v centru Českých Budějovic

  • MacBook + periferie, telefon

  • Licence na software

  • 20 dní dovolené + 6 sick leaves

  • Volná pracovní doba (core hours, jinak vlastní nastavení)

  • Dva dny v týdnu možnost home office,

  • Vlastní stůl a další sdílená pracovní místa (standing desk, fatboy, pohovky)

  • Klid na práci (open-space, 2 menší kanceláře, konferenční místnost, relax room, call room)

  • Kuchyňka se spotřebiči a občerstvením (káva, čaj, ovoce, zelenina, sladkosti a jiné dobroty)

  • Stolní tenis

  • Batoh nebo brašnu

  • Občas máme i merch, jako jsou placky nebo nálepky

  • Podle úrovně buď placené lekce angličtiny nebo konverzace s rodilým mluvčím

  • Teambuildingy

  • V budově je výtah a kuřácký balkon vedle kanceláře

Jestli Tě naše nabídka zaujala, ozvi se. Budeš komunikovat přímo se mnou bez HR prostředníka.


Míra Stašek

Senior Project Manager

Ozvi se nám

bottom of page