top of page

UX Designer
v ARGO22

Designer aplikací a webů, full-time, inhouse/remote, náměstí Českých Budějovic

 

#userexperience #interface #testing #prototyping #motion #designsystems #figma

Ahoj, jsem Honza

 

V ARGO22 designuju appky a weby, které jsou funkční, dobře vypadají a pomáhají lidem v různých částech světa.

 

Být designerem v Argu je hodně kreativní práce plná výzev a neustálého rozvoje. Na našich projektech jsme od samého začátku - od prvních ideací, prototypů a testování, až po finální design, přípravu podkladů pro vývojáře a spolupráci při nasazování do produkce. Na projektech spolupracujeme s klienty a byznys analytiky při sestavování zadání a vize. S vývojáři řešíme technologické požadavky, a s uživateli jejich potřeby, aby se jim naše produkty dobře používaly a přinášely požadované výsledky.

Často se zamýšlíš nad tím, jak věci fungují? Kladeš si otázku proč? A jestli se na tom nedá náhodou něco vylepšit? Pokud Ti navíc oči krvácí při pohledu na web Peti Cibulky, chceme Tě v týmu. <3

Zkusím Ti teď popsat, co je náplní práce designera v ARGO22, jak to u nás chodí a s čím od Tebe potřebujeme pomoct. Možná tu nedokážu zodpovědět všechny Tvoje otázky, když Tě bude zajímat cokoli dalšího, neváhej mě kontaktovat. Můžu Ti ukázat naše kancly, můžem pokecat u pivka nebo klidně jen online.

Honza Staněk - UX Designer

To jsem já, Honza, Tvůj budoucí kolega.

image-BLK.png

“Teď jsem v Argu pátý rok a je to moc super…”

Studoval jsem grafický design na Anežce a hned po maturitě mi nabídli práci v malé reklamce. Tam jsem většinou sázel tiskovou grafiku. Časem jsem ale cítil, že se chci posunout dál, chtěl jsem dělat něco užitečnějšího, něco, co lidem bude usnadňovat práci nebo každodenní život. Na Dribbblu a Pinterestu jsem tou dobou začal hodně sjíždět trendy UI designu. Osud mi nahrál inzerát Arga, podobnej, jako čteš teď Ty.

 

Teď jsem v Argu pátý rok a je to moc super. Máme hodně různorodých projektů, a to mě baví. Každý projekt je specifický a my k němu taky specificky přistupujeme. Dostanu se ke spoustě zajímavých oborů a lidí, a ve snaze zlepšit jim jejich každodenní práci, i k novým technologiím a metodám. Občas musím přemýšlet abstraktně, protože u některých projektů vymýšlíme od základu informační architekturu, někdy potřebujeme vytvořit wireframy a prototypy, protože občas testujeme naše koncepty s budoucími uživateli a někdy musím prostě jen vymyslet kulervoucí animace. Díky té různorodosti mě to nepřestává bavit.

Navíc jsou tu skvělí lidi, se kterýma chodíme pokecat na pivko, na výlety nebo třeba v létě na vodu.

Jak vypadá typický projekt

Nikdy nepracuju sám. U každého projektu začínám tím, že s týmem vymýšlíme, jak budeme projekt realizovat a jaké fáze bude mít. Naše projekty u nás vede vždy projektový manažer. To je skvělý, protože nemusím komunikovat napřímo s klienty o operativních věcech a můžu se soustředit na svojí práci.

Většina projektů, ať už menších nebo větších má svoje byznysové zadání. To u nás sestavují byznys analytici, ve spolupráci s klienty a my to zadání pomáháme zlepšovat pro potřeby uživatelů, kteří budou produkt používat.

Po dokončení byznysového zadání začínáme navrhovat, kde budou v appce klíčové features a odkud se k nim uživatelé dostanou. Vznikají návrhy informační architektury, wireframy a prototypy. Tyhle prototypy často testujeme, jestli se ubíráme správným směrem a jestli našemu řešení rozumí budoucí uživatelé.

Když máme otestovaný koncept a víme, že jdeme správným směrem, začínáme připravovat finální design. Většinou se jedná o design systémy nebo menší UI Kity, ze kterých skládáme finální obrazovky.

Nakonec připravujeme podklady pro developerský kluky, většinou frontenďáky. Ti pak zhmotní naše designy do fungující appky nebo webu. Během celého toho procesu jsme v úzkým kontaktu se všema klukama a všechno důležitý spolu konzultujem.

“Figma je středobodem našeho pracovního prostředí…”

Historicky jsme koketovali se Sketchem nebo Adobe XD, ale naštěstí už se k nám na tuhle pozici můžeš hlásit v době, kdy máme Figmu (i když jí koupilo Adobe 🫠🥲) a děláme v ní veškeré projekty. Budeš tedy potřebovat Figmu znát a umět s ní pracovat.

Ve FigJamu jsme schopni odehrát téměř všechny diagramové, sticky-papers záležitosti a brainstormingy. Figma je jednoduše středobodem našeho pracovního prostředí — od jednoduchých wireframů až po animace loading stavů.

Jak si Tě představujeme

 • Jsi kreativní designerka nebo designer, dokážeš přijít s vlastním řešením a umíš si ho v týmu i před klienty obhájit

 • Máš už nějaké zkušenosti s designováním webů nebo appek, možná dokonce s programováním a víš, co znamená UX a UI

 • Zbožňuješ cool designy (Make it Pop! 😈) a promyšlené věci. Víš, co je empatie a dokážeš se vžít do potřeb uživatelů

 • Cítíš se dobře v týmu a nemáš problém s komunikací - ať už v kanclu nebo u pivka

 • Domluvíš se, alespoň na základní úrovni anglicky, protože máme spoustu zahraničních klientů a projektů (máme firemní kurzy angličtiny)

 • Sleduješ nové trendy v designu a nebojíš se zkoušet nové věci

 • Máš chuť se neustále rozvíjet a učit, třeba i za chodu

Co Ti za to můžeme nabídnout

 • Partu skvělých kamarádů z oboru, protože to je pro práci důležitý

 • Všechno, co k práci potřebuješ - navolíš si sám/sama, jak bude vypadat tvůj pracovní stůl - od MacBooku, přes monitory, až třeba po reMarkable

 • Koupíme ti tooly a programy, který budeš k práci potřebovat

 • Své místo v designerském kanclu na náměstí v Českých Budějovicích, se stand-up stolem, i stolem na pinčes a s hromadou restaurací okolo

 • Můžeš si trénovat angličtinu s rodilým mluvčím nebo na kurzech s lektorem

 • Zaplatíme Ti školení, kurzy a expa, který Tě posunou dál

 • 20 dní dovolené a sick leaves

 • Občasnou práci z domova a flexibilní pracovní dobu

 • Pro rozptýlení si můžeš zahrát na kytaru, na playstationu, retro konzoli nebo se stavit pro něco dobrýho na našem stále plném baru

Co Tě čeká než staneš Argonautem?

 • Ozvi se nám na tenhle inzerát - to je klíčová věc! 🙂 Přilož CV, prezku, portfolio, prostě nám ukaž svojí práci

 • Dáme první pokec s naším kapitánem Liborem, kde se seznámíme a více Ti popíšem, jak to u nás funguje a taky se nám víc představíš Ty.

 • Potom si uděláme společně testovací projekt a vyzkoušíme si, jak by nám to klapalo

 • Pokud budeš chtít, můžeš si s námi odjet jeden testovací den v kanclu, abys viděl/a jak fungujeme a navnímal/a atmosféru kanceláří i našeho týmu (můžeme dát oběd, pinčes, pokec a něco popracovat)

 • Pokud si budeme rozumět, domluvíme podmínky a připravíme Ti místo na palubě Argo22

 • Ze začátku Tě budeme onboardovat do projektů a procesů, a pak začneš dostávat svoje vlastní projekty

Zaujalo Tě to?

Ozvi se nám! Těšíme se na Tvojí zprávu a moc rádi Tě poznáme.❤️

 

Honza Staněk

UX/UI Designer

Ozvi se nám

bottom of page