top of page

WordPress Developer

Full-time, inhouse/remote, centrum Českých Budějovic

 

#wordpress #html #css #php #mysql

Vnímáš WordPress jenom jako muzejní exponát na rychlé nahození blogu? Nebo jako základ, kam hodíš Divi nebo Elementor, za odpoledne naboucháš web, předáš klientovi a jdeš si lehnout pod palmu?

Pokud ano, tak to NEJSI náš člověk!

Chci ti říct, že WordPressy jdou dělat jinak. A že je v Argu děláme jinak. Že to můžou být dospělé projekty se zajímavým stackem, přehlednou a kvalitní administrací obsahu a s udržitelným kódem v šabloně i pluginech. A nejsnáze si to řekneme (a ukážeme) osobně, třeba u nás v kanceláři nad kafem.

Kdo jsme?

Jsme ARGO22. Jsme především vývojářská firma, takže jádro týmu tvoří samozřejmě vývojáři. Ale máme super tým UXáků, business analytiků a projekťáků. Neděláme generické webíky, v podstatě všechny naše projekty jsou řešení na míru. Spolu s produktem dostává každý klient i obrovskou porci péče a supportu. Záleží nám na tom, abychom věci dělali poctivě a kvalitně, aby všechno bylo promyšlené a pokud možno co nejvíce dotažené do detailu.

Zakládáme si na tom, že jsme všichni na jedné lodi. Problémy se řeší společně, vždycky se najde někdo, kdo Ti pomůže nebo poradí. A zároveň Tě vyslechne, pokud máš nápad nebo zlepšení. Cílem není jen odevzdat projekt, ale odevzdat ho co nejkvalitnější.

A pro koho pracujeme? Velká část našich WordPressů je pro americký trh, jde o firmy se slušným tahem na branku, takže se nemusíš bát, že tvoje práce nebude vidět. V Čechách se s naší prací můžeš potkat třeba v GoPay nebo E.ONu.

Být WordPress developerem v Argu opravdu znamená kreativní práci plnou výzev a neustálého rozvoje. A není to klišé, to mi věř. Pracujeme na projektech od samého začátku - od konceptu, návrhu, vývoje, až po nasazení, údržbu a další rozvoj. Spolupracujeme jako tým, abychom vytvořili super weby a aplikace. Rozhodně to není nuda, při které bys seděl/a osm hodin u počítače a jen programoval/a.

A kdo jsem já?

V Argu pracuju jako architekt a senior WordPress developer. Analyzuju požadavky klientů, přemýšlím o tom, jak je dotáhnout k dokonalosti a ve spolupráci s celým týmem navrhuji řešení. Zároveň některé požadavky programuju nebo jsem k dispozici pro další vývojáře pro konzultaci nebo pomoc.

Po univerzitě jsem chvíli pracoval na .NET projektech, mimo jiné třeba pro Sazku nebo MVČR, pak jsem vyvíjel JAVA aplikace pro SEAT Deutschland a pak mě to přestalo bavit, a šel jsem na volnou nohu vyrábět weby. Za téměř patnáct let mi pod rukama prošlo velké množství webů na WordPressu nebo třeba Symfony, při agenturní práci jsem se potkával s klienty z různých odvětví. Mimochodem tohle je vlastně na té práci nejlepší. Neměl by ses totiž snažit jen naprogramovat web podle zadání, ale i co nejvíc poznat klientův business.

V Argu jsem vlastně krátce. Ale mám pocit, jako bych tu byl odjakživa. Už nějakou dobu jsem byl ve stavu, kdy mě mnohem víc bavilo vymýšlet řešení a ne jen slepě vyrábět weby. A jak to tak bývá, v tu pravou chvíli se věci sešly tím správným směrem a já jsem se ocitl v Argu. Už od prvních okamžiků mi bylo jasný, že tady se věci dělají správně a že v týmu je super inspirující prostředí. Každý ví, co má dělat a dělá to co nejlépe.

Tak, ale dost řečí, a pojďme si říct to podstatnější.

Karel Attl - WordPress Developer

To jsem já, Karel, Tvůj budoucí kolega.

Karel_blk_0,5x.png

Jak bys měl/a vypadat?

Znáš WordPress. Ale znáš ho jako platformu, ne jako pagebuilder. Znáš strukturu šablony, umíš vytvořit custom šablonu, plugin. Víš, jak fungují hooky, potkal/a ses s Custom Post Typy, s Taxonomiemi, s AJAXem.

Výhodu máš, pokud jsi někdy dělal/a s Advanced Custom Fields, a ještě větší výhodu máš, pokud jsi se setkal/a s custom Content Blocky pro Gutenberg.

Co je ale pro mě důležitější je to, že se chceš učit a rozvíjet. A jsi nastavený / nastavená tak, že se chceš dál posouvat, kvalitní práce je pro Tebe podstatná a radši si vybereš složitější řešení - i když bude trvat déle, ale bude správné.

Co budeš dělat?

Ze začátku Tě naboardujeme do týmu webového vývoje. Osaháš si jednotlivé weby, seznámíš se s běžícími projekty a tím pádem i s klienty. Poptávky na WordPress weby máme pořád, takže pravděpodobně se brzy ocitneš na nějakém projektu. Od designérů budeš mít k dispozici super rozsáhlé podklady, od projekťáka podrobnou a pečlivou roadmapu. A od zbytku týmu? Podporu, kdykoliv budeš cokoliv potřebovat.

Jak bude vypadat Tvůj běžný týden?

První věcí v týdnu jsou aktualizace stávajících projektů. Na Tobě bude, aby systém i pluginy byly aktuální a aby web běžel bez problémů. Pro každý projekt je k dispozici testovací prostředí, takže se nemusíš bát, že s třesoucíma rukama budeš odklikávat updaty na produkci. Každý update navíc prohlédne více lidí a k dispozici je i monitoring běžících webů, takže máš případně přehled o tom, kdyby se něco nepovedlo. Neboj, není to taková nuda, jak to vypadá. I tohle si umíme udělat zajímavé.

Aktualizace jsou ale jen malou částí, většinu týdne budeš věnovat rozvoji stávajících webů nebo vývoji nových. Naši američtí klienti rozhodně nemají weby typu "spustíme to a už na to nikdy nesáhneme", takže se tam pořád něco děje. Všechny requesty procházejí analýzou a přípravou - a určitě je fajn, pokud si k tomu také něco řekneš. Naplánovaný vývoj běží většinou v rámci týdenních sprintů, určitě se nebude stávat, že bys nevěděl/a co dřív (a nebo nevěděl/a co :) ). Věci řešíme na pravidelných týdenních schůzkách, které jsou ale dost efektivní. A rozhodně vždycky budeš mít k dispozici kvalitní podklady pro práci.

A pak je tu ještě jedna část, to jsou aktuální opravy. Občas někde něco prostě nefunguje a je potřeba to opravit. Takže Tě bude čekat debugování a hledání, ale i to k tomu patří. Někdy to je souboj s časem, ale rozhodně to nebude tak, že by nad tebou někdo stál a nutil Tě udělat to co nejrychleji. Nemáme rádi rychlá a nekvalitní řešení.

Každopádně - za sebe říkám, že mě WordPressy tak, jak je děláme v Argu, baví. Jsou to dospělé projekty a rozhodně nečekej nějaké blogísky, některé jsou pěkné rozsáhlé. Ale to Tě láká, že?

Co Ti za to můžeme nabídnout

 • Partu skvělých kamarádů z oboru, protože to je pro práci důležitý

 • Budeš mít vlastní místo v kanclu v Českých Budějovicích, občas můžeš pracovat z domova.

 • Pracovní dobu si nastavíš jak Ti vyhovuje, budeš ale k dispozici mezi 10 a 15h. 

 • Dostaneš MacBook nebo stroj jaký si vybereš, monitory, vlastně cokoliv co k práci potřebuješ, včetně softwaru. 

 • Můžeš si trénovat angličtinu s rodilým mluvčím nebo s placenou agenturou. 

 • Můžeš si říct o školení a kurzy, které Tě posunou dál. 

 • 20 dní dovolené + 6 dní sick leaves.

Co Tě čeká než staneš Argonautem?

 • Ozvi se nám na tenhle inzerát - to je klíčová věc! 🙂 Přilož CV, prezku, portfolio, prostě nám ukaž svojí práci

 • Dáme první pokec s naším kapitánem Liborem, kde se seznámíme a více Ti popíšem, jak to u nás funguje a taky se nám víc představíš Ty.

 • Potom si uděláme společně testovací projekt a vyzkoušíme si, jak by nám to klapalo

 • Pokud budeš chtít, můžeš si s námi odjet jeden testovací den v kanclu, abys viděl/a jak fungujeme a navnímal/a atmosféru kanceláří i našeho týmu (můžeme dát oběd, pinčes, pokec a něco popracovat)

 • Pokud si budeme rozumět, domluvíme podmínky a připravíme Ti místo na palubě Argo22

 • Ze začátku Tě budeme onboardovat do projektů a procesů, a pak začneš dostávat svoje vlastní projekty

Zaujalo Tě to?

Ozvi se nám! Těšíme se na Tvojí zprávu a moc rádi Tě poznáme.❤️

 

Karel Attl

WordPress developer

Ozvi se nám

bottom of page