top of page

Python Developer v ARGO22

Python Developer, full-time, inhouse/remote, centrum Českých Budějovic


#backend #python #graphql #aws #pentesting #loadtesting #devops #terraform #django

Backendy už nejsou co bývaly. S příchodem Single Page Aplikací se mé zaměření přesunulo z vývoje kompletních webů v PHP na návrh a vývoj API v Pythonu. Díky tomu se mi uvolnily ruce od HTML, CSS a JavaScriptu a můžu se naplno věnovat architektuře backendu. Starám se o to, aby moje API dávalo smysl, bylo svižné a připravené na cokoliv.


Jestli Tě na vývoji baví návrh toho, jak věci fungují na pozadí, jsi nejspíš ten/ta, koho hledám do týmu. Zkusím Ti popsat, co je prací backenďáka v ARGO22, jak to u nás chodí a s čím od Tebe potřebujeme pomoct. Kdyby Tě zajímalo víc, můžeš se mě na cokoliv zeptat - ať už u nás v kanclu, někde na pivku nebo online. Kontakt mi můžeš nechat dole pod článkem.

Argonaut Wod

Do Arga mě před pěti lety pozval Libor, asi týden po tom, co jsem dal výpověď v předchozí práci. Chtěl jsem cestovat a vyvíjet pro zahraniční klienty. Libor mě poslal na čtvrt roku na zkoušku do Londýna, kde jsem vyvíjel interní software pro Ayimu. Tam jsem zjistil, že vývoj pro zahraniční klienty je super, ale rozhodně to nedám na vlastní pěst. Tak jsem zůstal v Argu, kde mám to nejlepší z obou světů.


Před tím, než jsem se tu usadil, vyzkoušel jsem si vývoj na firemním projektu, jinde pak vývoj ve "fabrice na weby".

Software Developer

8-color.jpg

V Argu je to něco mezi

Běžné projekty na kterých v Argu pracuju zaberou pár měsíců, někdy něco přes rok aktivního vývoje. To je pro mě skvělý, protože nemusím každý týden skákat mezi projekty, ale můžu se naplno věnovat jednomu projektu. Zároveň to ale není to poslední, co budu dělat do konce světů. Jakmile dokončím projekt, přesune se do režimu údržby, kde vyžaduje jen tu a tam trochu péče. A tou dobou už většinou mám na talíři nový projekt, kde si můžu vyzkoušet něco nového, rozšířit obzory, posunout to o kus dál.


Dostávám projekty pro české i zahraniční klienty. Většinu komunikace za mě vyřeší business analytik Šuhy a projektový manažer Míra, takže já už sedám k hotovému zadání kde připravuji Solution Architekturu a vykopávám vývoj. V těsném závěsu je frontend, kde si kluci připravují UI a čekají na moji specifikaci API.

Projekty, ke kterým se v Argu dostanu mě baví. Vždycky se najde nějaké ale, které vyžaduje research a zapojení hlavy při řešení. Z posledních témat to bylo třeba verzování entity napojené na state machine a synchronizace s mobilkou, ve které jde celá entita překopat v offline módu pro projekt ze stavebnictví, předtím real-time skupinový chat pro sportovce, ...

Náš běžný stack

Jako dvorní framework jsem zvolil Django. Dovoluje nám rychle připravit jednoduchý prototyp, a zároveň je rozumným základem pro komplexní projekty. Díky široké komunitě si ušetříme kus práce, třeba knihovnou pro přípravu GraphQL API Graphene. GraphQL API děláme nejčastěji, ale občas si projekty vyžádají i jiné.

Celý stack máme rozběhaný v Dockeru - vyladili jsme prostředí tak, aby nestartovalo věčnost a bylo co nejpodobnější produkci. V produkci pak služby běží v AWS ECS. Zatím jsme neměli potřebu si stack komplikovat s Kubernetes, ale nebojíme se projektu, kde bude K8s dávat smysl.

O celou infrastrukturu se nám stará Terraform z Cloudu, o Continuous Delivery pak Github Actions.

CleanShot 2021-03-19 at 12.17.55.e5be6e2

Klademe důraz na kvalitu - píšeme testy od unitových po akceptační, v různých fázích projektu kontrolujeme výkon load testy. Stack nám párkrát prošli i Pentesteři třetí strany. Code-style si necháváme vynutit utilitkou Black. Z Two Scoops of Django se inspirujeme co kde zlepšit. Kód řádně dokumentujeme, udržujeme aktuální a poctivě splácíme technický dluh.

Stack nemáme vytesaný do kamene. Když nám příjdeš ukázat, jak to můžeme dělat líp, necháme si poradit.

Jak si představuju parťáka/parťačku

  • Máš už za sebou několik projektů, za které se nestydíš

  • Chceš dělat práci tak, aby se o tebe projekťáci museli přetahovat a frontenďáci se těšili na Tvé API

  • Nebojíš se říct svůj názor, ale dokážeš přijmout názor druhého, když má v diskuzi navrch.

Pomůžeš nám dělat projekty tak, aby se k nám zákazníci bez váhání vraceli.

Co za to

  • Dostaneš bandu nových kamarádů z oboru

  • Budeš mít vlastní místo v kanclu v Českých Budějovicích, můžeš ale tu a tam dělat i z domu (tam ale nebudeš mít dobroty co máme v kuchyňce, a ochudíš se o pinčes).

  • Dostaneš MacBook nebo stroj jakej si vybereš, k tomu monitorů co oči ráčí, vlastně cokoliv co k práci potřebuješ, včetně softwaru. 

  • Můžeš si trénovat angličtinu s rodilým mluvčím nebo s placenou agenturou. 

  • Můžeš si říct o školení a kurzy, které Tě posunou dál. 

  • 20 dní dovolené, sick leaves.

  • Pracovní dobu si nastavíš jak Ti vyhovuje, budeš ale k dispozici mezi 10 a 15h.

Chtěl/a bys vědět víc? Ozvi se a já s Tebou proberu co Tě zajímá.


Martin Wod Janeček

Lead Backend Developer

Ozvi se nám

bottom of page